Sotheby auksjonerer bort sjeldne joggesko til en verdi av 800 000 dollar

Anonim

Sothebys Scarce Air Sneaker Auction

Sotheby's er nå åpen for bud til og med 29. mars, og presenterer Scarce Air: en nettauksjon over noen av de sjeldneste og mest ettertraktede Nikes som noen gang er produsert. Det kuraterte utvalget viser frem 50 prisbelønte og svært ettertraktede joggesko, og representerer en utrolig samling av påvirkninger som spenner fra musikk til friidrett til kunst og design. Sotheby's er stolte av å samarbeide med den fremste sneakerforhandleren English Sole for å presentere dette eksepsjonelle salget.

Noen av høydepunktene inkluderer Kanye Wests signerte mismatchede Air Yeezy 2 Sample, tre forskjellige versjoner av Eminems "Encore" Air Jordan 4 samt hans Carhartt-samarbeid, Darke's Gold and Pink Snakeskin Air Jordan 11s, "Splatter" Air Jordan 4s, og "Calipari Pack" Air Jordan 8s, Travis Scotts Purple Air Jordan 4s, og Ushers Gold Air Jordan 3s, Air Jordan 9s og Air Jordan 11s, blant mange andre.

Nike Air Yeezy 2 passer ikke

Et annet svært begrenset par av "Scarce Air"-gruppen inkluderer Gold "Entourage" Air Force 1s, som var et designkonsept av den sørkoreanske kunstneren June Lee, og Mark Wahlbergs "Wahlburger" Air Jordan 4s.

"Vi kunne ikke vært mer begeistret for å samarbeide med English Sole for å presentere denne nøye kuraterte gruppen av ekstremt sjeldne joggesko, hvorav noen aldri har dukket opp på en offentlig auksjon før," sa Brahm Wachter, Sothebys leder for streetwear og moderne samleobjekter. "Samlingen er bemerkelsesverdig mangfoldig, og berører alt fra musikk, til kunst, til design og mote ... Vi håper at vi er i stand til å hedre den unike historien til hver enkelt gjennom dette tilbudet."

Du kan handle hele Sotheby's "Scarce Air"-auksjonen her. Budgivningen avsluttes 29. mars.

Les mer